Udělejte radost a věnujte DÁRKOVÝ POUKAZ do Divadla Kampa

dárkový poukazk dispozici jsou dvě varianty poukazů (na 3 vstupenky nebo na 6 vstupenek). Podrobnosti
s možností objednání
zde.

Ty dvě, které obědvají

Ty dvě, které obědvají

Nejbližší termíny

    Nenalezeno

Autorské představení Nataši Burger a Vlaďky Kužílkové. 

 

Znáte ten pocit, když se vám zavaří hlava plná myšlenek? Sníte je? Co se stane, když se v hrnci potkají Ema a Eli, vypráví si, žvýkají, polykají, hltají, tráví své jídlo, příběhy, myšlenky? Kdo je tajemný, mlčící číšník?

Ve hře jsou tři postavy. Obědvající ženy Ema a Eli a číšník hudebník. Hra se odehrává v restauraci, ve které je jenom jeden stůl a dramaturgicky je rozdělena na sedm obědů. Číšník, který zároveň maluje hudební obraz představení, pro každý oběd připraví stůl: talíře, sklenice, příbor, ubrusy a karafu vody. Ema a Eli obědvají a číšník je obsluhuje. Jídlo je imaginární, pro postavy na jevišti ale reálné. Hlavním tématem je proudění během obědů, které rozkrývá, rozlušťuje příběhy dvou žen, Emy a Eli. Během jídla si Ema a Eli vypraví o sobě, o životě, o svém dětství, o svých bolestech a radostech. Restaurace je symbolem komory, hrnce ...ve kterém se vaří a měkne...jde o změkčení tvrdých myšlenek, tvrdých emocí a tvrdých příběhů.To třetí v představení představuje mlčící číšník, který obsluhuje ženy a umožňuje jim svou pozorností a laskavostí, aby skutečně pochopily smysl svých životů a svého vnitřního tématu.
Představení ukazuje smysl jídla nejenom jako fyzického požitku, ale také jako duchovní okamžik potkání se s samým sebou a s druhým. Jídlo je také touha setkání s božím v nás.

Text: Nataša Burger a Vladislava Kužílková

Hrají:

Ema: Nataša Burger, Eli: Vladislava Kužílková, Číšník: Andraž Polič

Hudba na jevišti: Andraž Polič

Použitá hudba: Milko Lazar

Režijní dohled: Iveta Dušková

Světelný design: Kamil Švejda

Fotografie: Antonín Matějovský

Představení trvá 90 minut a je bez pauzy. 

Na tuto akci platí sleva student/senior/ztp. Zlevněný lístek stojí 120Kč. Slevu lze uplatnit při osobním vyzvednutí vstupenek (ať už rezervovaných či nikoli) na pokladně Divadla Kampa otevírací doba a další informace zde.

Recenze k přečtení zde.

Premiéra představení uvedena dne 14.3.2012.

Další informace

Naposledy změněno úterý, 14 srpen 2018 17:34